Rectors

14. Rector
Prof. Dr. Hatice Beril DEDEOĞLU
(01.03.2017 – continues)

13. Rector
Prof. Dr. M. Cüneyt HOŞÇOŞKUN
(13.08.2016 –28.02.2017)

12. Rector
Prof. Dr. Candeğer YILMAZ
(06.08.2008 –12.08.2016)
(2 periods)

11. Rector
Prof. Dr. Ülkü BAYINDIR
(06.08.2000 – 06.08.2008)
(2 periods)

10. Rector
Prof. Dr. Refet SAYGILI (20.08.1992 – 20.08.2000)
(2 periods)

9. Rector
Prof. Dr. Sermet AKGÜN
(01.08.1982 – 20.08.1992)
(2 periods)

8. Rector
Prof. Dr. İbrahim KARACA
(02.10.1980 – 31. 07 1982)

7. Rector
Prof. Dr. Hakkı BİLGEHAN
(07.06.1977 – 01.10.1980)

6. Rector
Prof. Dr. Necati AKGÜN
(31.09.1974 – 07.06.1977)

5. Rector
Prof. Dr. Yusuf VARDAR
(28.10.1971 – 21.09.1974)

4. Rector
Prof. Dr. Vehbi GÖKSEL
(28.10.1965 – 27.10.1967)

3.Rector
Prof. Dr. Celal SARAÇ
(11.12.1963 – 27.10.1965)

2. Rector
Prof. Dr. Mustafa ULUÖZ
(11.02.1960 – 10.12.1971)
(2 periods)

1. Rector
Ord. Prof. Dr. Muhiddin EREL
(11.03.1958 – 10.03.1960)