Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Lisansüstü Eğitim

Lisansüstü Eğitim

Üniversitemizde Fen Bilimleri Enstitüsü´nde fen ve teknik bilimlere dayalı 36 anabilim dalında yüksek lisans, 33 anabilim dalında doktora, 1 anabilim dalında tezsiz yüksek lisans ve 2 anabilim dalında ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisan öğretimleri yürütülmektedir.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde sağlık bilimlerine dayalı 31 anabilim dalında yüksek lisans, 38 anabilim dalında doktora, 6 bilim dalında tezsiz yüksek lisans öğretimi verilmektedir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü´nde ise sosyal ve insani bilimlere dayalı 23 anabilim dalında yüksek lisans, 19 anabilim dalında doktora, 5 anabilim dalında tezsiz yüksek lisans, 4 anabilim dalında ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans ve işletme anabilim dalına bağlı olarak işletme uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans öğretimleri yürütülmektedir. Ege Üniversitesi bünyesinde 3.979 öğrenci yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam etmektedir.

Bu enstitülerin dışında üniversitemiz bünyesinde Güneş Enerjisi Enstitüsü, Nükleer Bilimler Enstitüsü, Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü, Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü’nde yüksek lisans ve araştırma çalışmaları ile Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü’nde araştırma çalışmaları yürütülmektedir.