Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Tehlikeli atık bertarafını kampüs genelinde kurumsal olarak yapan tek üniversite!

    3 yıldan bu yana kampüs genelinde kimyasal atıkların ayrılması, etiketlenmesi ve bertaraf edilmesi konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar nedeni ile Türkiye’ye örnek olan Ege Üniversitesi’ne 5 Haziran Dünya Çevre Gününde teşekkür belgesi takdim edildi.

    5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlik programı açılışı, İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle yapıldı. Törende Ege Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Müdürü Prof. Dr. Nuri Azbar’a, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

    Ege Üniversitesi; Türkiye’deki kampüsler genelinde, bilimsel araştırmalar sırasında meydana çıkan tehlikeli kimyasal atıkların üretildikleri yerlerde ayrıştırılması, etiketlenmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının verdiği kodlar dâhilinde güvenli depolarda geçici olarak saklanması ve bakanlığın lisans verdiği nihai firmalarla bertarafının sağlanmasını tüm kampüse yayan tek üniversite olarak çevreci uygulamalarına devam ediyor.