Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Prof. Dr. Budak Ankara da Temaslarda Bulundu

   

    Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, üniversitenin çözüm bekleyen sorunları, alt yapı yatırımları, personel ihtiyaçları gibi konularda destek almak amacıyla Başkent Ankara’ya adeta bir çıkarma yaptı. Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlarla çok yararlı görüşmeler yaptığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Budak, hükümetin Ege Üniversitesi’ne desteğinin tam olduğunu kısa süre içinde bu desteğin somut yansımalarını hep birlikte göreceklerini vurguladı.

 

    Ankara temaslarına Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı ziyaretle başlayan Prof. Dr. Budak, burada üniversitenin mali durumunu masaya yatırdıkların dile getirdi. Prof. Dr. Budak, başkentte daha sonra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret etti. Prof. Dr. Necdet Budak’a ziyaretler sırasında İzmir Milletvekili Hamza Dağ da eşlik etti.

 

 

    Göreve atanmasının ardından geçen iki aylık sürede yoğun bir çalışma ile sorunları, ihtiyaçları, hedefleri ve öncelikleri belirleyen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, yaptığı hazırlığın ardından Başkent Ankara’ya adeta çıkarma yaptı. Gündeminde, Ege Üniversitesi’ni sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda saygın eğitim kurumları arasında üst sıralara taşıyacak çözüm odaklı konuların yeraldığını söyleyen Prof. Dr. Budak, yaptığı görüşmelerin umut verici olduğunu İzmir’e maddi manevi destek sözleriyle döndüğünü ifade etti.

 

    Prof. Dr. Necdet Budak, gerek Başbakan Binali Yıldırım gerekse bakanlarla iyi bir diyalog içinde olduğunu ifade ederek “Ege Üniversitesi artık yeni bir döneme giriyor. Türkiye’nin bu köklü eğitim kurumu için gelecek günler çok daha güzel olacak. Gerek sorunlarımızın çözümü gerekse üniversitemizin eğitim kalitesini daha yükseğe taşıyacak projeler konusunda hükümetimizin desteği tam. Ankara’da yaptığım temaslarda bu desteği çok net şekilde gördüm. Önümüzdeki günlerde üniversitemiz adına çok güzel gelişmelerin olacağını söyleyebilirim” dedi.