Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Rektör Prof.Dr. Budak, teknopark ve yenilenebilir enerji projeleri için Ankara’da temaslarda bulundu


Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesinin yenilenebilir enerji projesinin hayat geçirilmesini ve Ege Teknoparkın geliştirilmesi konularını  görüşmek üzere Ankara’da temaslarda bulundu.
 Rektör Prof.Dr. Budak, Ege Teknopark’ın alt yapı, idari bina ve kuluçka merkezinin inşası konusunda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile bir araya geldi.
 Ege Teknopark’ın sınırları genişliyor
Ege Teknopark’ın gün geçtikçe geliştiğini ve kapasitesini arttırdığınısöyleyen  Rektör Prof.Dr. Budak, ‘’ Bakanımız ile Ege Üniversitemizin teknopark, temel bilimler ve teknoloji üretmeye yönelik projeleri ile bilim-sanayi işbirliği kapsamındaki çalışmalarını değerlendirdik. Teknoparkımızın sınırlarını genişleterek üniversitemiz Ar-Ge ve inovasyon alt yapısına yeni tesisler kazandırılması konusunda Bakanımız Sayın Faruk Özlü destek vereceklerini söyledi. Göstermiş oldukları misafirperverlik ve desteklerinden dolayı üniversitem adına teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.
 Ege Üniversitesi Yenilenebilir Enerji Projesi
 Rektör Prof.Dr. Budak, Ege Üniversitesinin yenilenebilir enerji projelerini ise Kalkınma Bakanlığı Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü Emin Sadık Aydın ve Eğitim ve Kültür Daire Başkanı Mehmet Yavuz ile kapsamlı bir şekilde ele alındı.
 Ege Üniversitesinin enerji ihtiyacını karşılayacak yenilenebilir enerji projelerinin değerledirildiği görüşme konusunda ise Rektör Prof.Dr. Budak, ‘’ Üniversitemizin yenilenebilir enerji konusunda iddialı projeleri var. Çağımızın en önemli sorunlarından biri enerji üretimi ve tasarrufu. Bu anlamda kampüsümüzde güneş ve rüzgar enerjisini öne çıkarak projelere ağırlık vermeyi planlıyoruz.  Kampüsümüzün ihitiyacı olan enerjiyi yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayarak ilerisi için tasarruf elde edeceğiz. Ve buradan sağlayacağımız tasarrufu da Ar-Ge ve bilimsel projelere yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu konularda üniversitemize destek olan Sayın Emin Sadık Aydın ve Sayın Mehmet Yavuz’a teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.