Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Rektör Prof. Dr. Budak,  yılbaşı gecesi öğrencileri yalnız bırakmadı

 Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak eşi ile birlikte yılbaşı akşamı EÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Melis Aydın ile Hemşirelik Fakültesi öğrencisi Buğra Kaan Uranoğlu’nun evine konuk oldu. Ziyaretin ardından EÜ Öğrenci Köyü ve Kredi Yurtlar Kurumu Yurtları ile Merkez Kütüphanede de öğrencilerle bir araya geldi.
Ege Üniversitesinde Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen binlerce öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Rektör Prof. Dr. Budak, “Öğrencilerimizin, eğitim, barınma, beslenme sorunları; kültür, sanat ve spor ihtiyaçları ile yakından ilgilenirken gönül bağımızı da unutmamalıyız. Sevgili öğrencilerimin sosyal medya üzerinden yaptıkları davete katılarak yıl başında onlara az da olsa aile sıcaklığını hissettirmek istedim. Tüm Ege Üniversitesi Ailesine; öğrencilerimize, öğretim üyelerimize ve çalışanlarımıza bir kez daha sağlıklı mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum’’ şeklinde konuştu.
Melis Aydın ise Rektör Prof. Dr. Budak’ın ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek ‘‘ Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın bu kadar samimi olması bizimle ilgilenmesi gerçekten çok güzel. Bizlere değer veren bir rektörümüz olduğu için çok şanslıyız’’ diye konuştu.


 
“ARTIK AİLEMİZDEN BİRİ”
Rektör Prof.Dr. Budak’a sosyal medya aracılığıyla ulaşıp yılbaşı kutlaması için evlerine davet ettiklerini söyleyen Buğra Kaan Uranoğlu da ‘‘Kendisi de davetimizi geri çevirmeyip eşiyle birlikte evimize geldi. Arkadaşımız Nida Çelik’in ailesi ile telefonda görüştü. Bizlerin sorunlarını dinledi, muhabbet ettik. Diğer üniversitelerden arkadaşlarımıza rektör hocamız yıl başında bize gelecek dediğimizde çok şaşırdılar, Ege Üniversitesi olarak çok şanslıyız. Burada bir aile kültürümüz var ve hocamıza istediğimiz zaman ulaşabiliyoruz. Kampüste her an her yerde karşılaşabiliyoruz. Göreve geldiğinden beri kampüsümüzde bir değişim rüzgarı yaşanıyor. Her alanda bunu hissedebiliyoruz. Rektör hocamızı artık ailemizden biri gibi hissediyoruz. Kendisine, öğrenci merkezli çalışmalar yaptığı ve yılbaşında bizleri yalnız bırakmayıp bizlerle birlikte aile ortamını yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz. Tüm Egelilerin yeni yılı kutlu olsun’’ şeklinde konuştu.
Ziyaretler sırasında öğrencilerle sohbet edip fotoğraf çektiren Rektör Prof.Dr. Budak, öğrencilere Ege Üniversitesi kalemi ve anahtarlık hediye etti.