Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

TÜBİTAK BİGG programına Ege Üniversitesi imzası

 
    Ege Üniversitesi nüvEGE Kuluçka Merkezi, TÜBİTAK BİGG çağrısında geçen yıl yakaladığı başarıyı bu yıl da sürdürmeye hazırlanıyor. 
    nüvEGE Kuluçka Merkezinin 2017 yılında destek verdiği 14 girişim takımının 7 iş fikrinin tamamı, %100 başarı ile TÜBİTAK BİGG programından 150.000 TL  hibe alarak şirketlerini kurdular.  TÜBİTAK desteği almaya hak kazanan bu girişimcilerin 6’sı hali hazırda nüvEGE Kuluçka Merkezi’nde şirketleşmiş durumda. 
    nüvEGE Kuluçka Merkezi bu başarısını bu yıl da sürdürmek amacıyla, BIGG Anahtar işbirliği ile girişimcileri TÜBITAK BIGG' e hazırlayacak. Genç Girişimciler 25 Ocak 2018 Perşembe gününe kadar başvuruda bulunabilecekler.
    Ege Üniversitesinin BİGG Programında her yıl büyük başarılara imza attığını ifade eden Rektör Prof.Dr. Budak, ‘’ Bu yıl da 7’de 7 başarı oldukça önemli bir sonuç. Bu tür başarılar, iki yıl içerisinde araştırma üniversitesi olma hedefimize bizi her geçen gün daha da yaklaştırıyor. Ege Üniversitesi; Teknokenti, EBİLTEM-TTO ve araştırma altyapısı ile bölgenin araştırma ekosistemine daha fazla değer katmayı sürdürecektir. Bu tür çalışmalar ile üniversitede üretilen bilgileri teknoloji tabanlı şirketler kurarak topluma aktarmakta ve nitelikli istihdam yaratarak ülkemizin ekonomik büyümesine doğrudan katkı vermekteyiz ’’ şeklinde konuştu. 
    Hali hazırda 26 şirketi bünyesinde bulundurmakta olan nüvEGE Kuluçka Merkezi'nde teknoloji temelli bir iş fikrine sahip startuplar için üç ayrı program bulunuyor. Yaşam bilimleri ve donanım odaklı erken aşama startuplara baştan sona kadar destek sağlayan kuluçka merkezi nüvEGE ile ilgili tüm ayrıntılara https://www.nuvege.org/ adresinden ulaşılabilir.