Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Ege Üniversitesi, 2017 yılının ilk yarısında TÜBİTAK- ARDEB proje başvurularında en fazla projesi kabul edilen birinci üniversite oldu

    2016 yılında TÜBİTAK’a yapılan proje başvurularında 276 proje ile en fazla proje başvuru yapan 2. üniversite konumunda olan Ege Üniversitesi, 2017 yılının ilk yarısında TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) programlarına yapılan başvurular dikkate alındığında 21 projeyle en fazla projesi kabul edilen -birinci- üniversite oldu.

Araştırma projelerinde zirvede

Geçtiğimiz yıllarda TÜBİTAK ARDEB desteklerinden en fazla yararlanan 5 üniversiteden birisi olan Ege Üniversitesi, bu yılda bu başarısını sürdürmeye devam etti. 2016 yılında Ege Üniversitesi, yapmış olduğu başvurular sonucunda 37 projeyle en fazla projesi desteklenen 3. üniversite oldu. Ege Üniversitesi, bu projeler kapsamında aktarılan 13 milyon TL’lik bütçe ile de en fazla destek alan 4. üniversite olmayı başardı.

Ege Üniversitesi bilimsel araştırma projelerindeki başarısını; 2017 yılının ilk yarısında da sürdürerek 21 projeyle en fazla projesi kabul edilen üniversite olarak zirveye yerleşti.